Menu
Piter Pan ne Gjirokaster

Piter Pan ne Gjirokaster

Jane rikthyer ne Gjir...

Sekuestrohet mish i pakontrolluar ne Memaliaj

Sekuestrohet mish i pakontrolluar n…

Siguria ushqimore esh...

Zjarr ne nje banese ne lagjen Hazmurat

Zjarr ne nje banese ne lagjen Hazmu…

  Nje banese dy kate...

Drogë e dhunë në famlje ,tre të arrestuar në Gjirokastër

Drogë e dhunë në famlje ,tre të arr…

3 persona të shpallur...

Aflatoksina tek qumeshti .

Aflatoksina tek qumeshti .

Një studim i fundit i...

Mbetjet urbane dhe mungesa e nje landfilli

Mbetjet urbane dhe mungesa e nje la…

Perpunimi i mbetjeve ...

Zbulohen 138 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

Zbulohen 138 kg marijuanë në kufiri…

Zbulohen 138 kg marij...

Arrestohen tre policë në Kakavijë

Arrestohen tre policë në Kakavijë

Finalizohet operacion...

A do te ndryshoje cmimi i energjise ?

A do te ndryshoje cmimi i energjise…

Viti i ri 2018 do te ...

100 bomba te Luftes se Dyte Boterore ne lumin e Bences

100 bomba te Luftes se Dyte Boteror…

Permbytjet e frikshme...

Prev Next

Lajmet e fundit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Sekuestrohet mish i pakontrolluar ne Memaliaj

Sekuestrohet mish i pakontrolluar ne Memaliaj

Siguria ushqimore eshte kryefjala e cdo familjeje ne Shqiperi ,teksa vemendja ndaj ushqimeve shtohet se tepermi gjate festave te fundvitit kur edhe blerjet jane me te shumta . Autoriteti i kontrollit ushqimor ne Gjirokaster thote se po kryen c...

Zjarr ne nje banese ne lagjen Hazmurat

Zjarr ne nje banese ne lagjen Hazmurat

  Nje banese dy kateshe eshte djegur totalisht ne lagjen Hazmurat ne Gjirokaster .Banesa e cila u perfshi nga flaket ishte ne pronesi te familjes  Cingo . Fatmiresisht ne momentin e renies se zjarrit ne shtepi nuk ndodhej asnje prej 4 antarev...

Drogë e dhunë në famlje ,tre të arrestuar në Gjirokastër

Drogë e dhunë në famlje ,tre të arrestuar në Gjirokastër

3 persona të shpallur në kërkim për "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike dhe dhunë në familje" ka arrestuar policia e Gjirokastres ne pak ore.Bëhet fjalë për 30 vjeçarin Ledion (Koka) Selimi banues në Memaliaj, 22 vjeçarin Edison Miçi banues n...

Aflatoksina tek qumeshti .

Aflatoksina tek qumeshti .

Një studim i fundit i shoqatës Albanian Food Industry nxorri në pah se produktet që konsumojmë çdo ditë në tryezat tona, në një pjesë të mirë të rasteve dështojnë në testet e sigurisë. Të pakta janë ato ushqime të cilat nuk kanë shfaqur probleme ...

Mbetjet urbane dhe mungesa e nje landfilli

Mbetjet urbane dhe mungesa e nje landfilli

Perpunimi i mbetjeve urbane ne    Gjirokaster mbetet ende nje beteje  e pazgjidhur .E sic ndodh prej vitesh alterantiva e  gjirokastriteve  jane perrenjet qe pershkojne qytetin . Ethem Seferi drejtor i sherbimit komunal thote per Rtv Channel  ...

Zbulohen 138 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

Zbulohen 138 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

Zbulohen 138 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është kryer në zonën pyjore të Xrisorahit, Janinë pas informacioneve paraprake.Janë gjetur të fshehura 7 çanta me 123 pako që përmbanin 138 kg 400 gram marijuanë, 1 armë zjarri au...

Arrestohen tre policë në Kakavijë

Arrestohen tre policë në Kakavijë

Finalizohet operacioni ‘Green border’ – SHÇBA arreston 2 punonjës të Policise Kufitare dhe 1 shtetas, për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv.Shërbimi për Çëshjet e Brendshme dhe Ankesat në bas...

A do te ndryshoje cmimi i energjise ?

A do te ndryshoje cmimi i energjise ?

Viti i ri 2018 do te ndryshoje serish cmimin e energjise elketrike .Po sipas te dhenave ende te pakonfirmuara  per qytetaret e  thejshte tarifa do te mbete ende 9.5 lek per kilovat ore . Burime zyrtare thone se cmimi me të cilin KESH i shet energ...

Gjirokaster, promovohet libri “Kirurgjia plastike e fytyrës” e dr.Kostandin Balloma Featured

“Kirurgjia plastike e fytyrës” është libri i dr. Kostandin Balloma i cili u promovua ditën e shtunë në qytetin e Gjirokastrës. Ky libër i pasqyruar edhe me foto gjatë opercjoneve plastike përbën  një dokument shkencorë të punës 25 vjecare të dr.Ballomas në fushën e kirurgjisë plastike. Në fjalën e tij doktor Kostandin Balloma u shpreh se ky libër përbën një balazh të punës së tij në fushën e kirurgjisë, ndërkohë që zgjodhi ta promovojë këtë vepër në qytetin e tij të lindjes aty ku nisi edhe karrierën e tij.


Në ceremoninë e promovimit të librit ishte e pranishme edhe prefektja e Qarkut Zamira Rami, bashkiaku Flamur Bime, familjarë, pedagogë dhe kolegë të tij.  Në fjalën e tyre ata vlerësuan kontributin e cmuar të dr.Ballomës për qytetin e Gjirokastrës dhe fushën e mjekësisë.Kostandin Balloma u lind në qytetin e Gjirokastrës aty ku do të merrte edhe mësimet e tij të para. Mbaroi Fakultetin e Mjekësisë së Përgjithshme në Universitetin e Tiranës më 1979 dhe specializimin e Otorinolaryngologjisë në vitin 1983.Deri më 1990 ka punuar si mjek Orl në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës. Pas kryerjes së provimeve, në vitin 1991 njeh diplomën e Mjekut të Përgjithshëm në Universitetin e Athinës dhe në 1992 specializimin e Orl në Universitetin e Patrës.Nga viti 1992 deri në 1996 dr.Balloma punoi si mjek Otorinolaryngolog në Spitalin Shtetëror të Korinthit.Gjatë këtyre viteve, krahas vizitave dhe operacioneve kirurgjikale të Orl, i ka kushtuar një rëndësi të vecantë ndërhyrjeve plastike të hundës, veshëve dhe fytyrës. Për këtë iu nënshtrua  specializimeve  në The Royal National Throat, Nose and Ear Hospital (Londër) ,University Hospital Lubeck (Gjermani) si dhe ne shume vende te tjera.Që nga viti 1997 eshte anëtar i Akademisë Europiane të Plastikës së Fytyrës. Më 1999 hap në Gjirokastër klinikën e tij private, një nga klinikat e para kirurgjikale në vendin tonë. Në muajin dhjetor te vitit 2011 në bashkëpunim dhe me kolegë të tjerë, realizojnë hapjen e klinikes bashkohore orl në Tiranë.  Krahas punës së përditshme si drejtor ekzekutiv i shërbimit Orl në klinikën Neon Athineon MD Hospital në Athinë, cdo 15-20 ditë kryen vizita dhe operacione edhe në këtë klinikë.

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live