Menu

Lajmet e fundit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Policia e Tepelenës ka sekuestruar 10 kilogramë kanabis sativa në banesën e një 60 vjeçari. “Droga u sekuestruar mbi bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se në banesën e shtetasit Ismail Guma, në fshatin Luzat, Tepelenë kishte lën...

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Dy shtetas grekë dhe një shqiptar janë arrestuar të enjten kur po transportinin një sasi të madhe kanabisi, që ishte futur në vend nëpërmjet kufirit me Shqipërinë. Sipas policisë, ata janë pjesëtarë të një rrjeti kriminal që sillte drogë nga S...

Tepelena  40 vite me nje mjet zjarrefikese

Tepelena 40 vite me nje mjet zjarrefikese

Qyteti i Tepelenes gjate veres qe lam pas u perball me disa vatra te medha te zjarrit te cilat nuk kursyen as parkun e ujit te ftohte por as edhe kuroren e gjelber te qytetit madje, duke rrezikuar jo vetem spitalin e qytetit  por edhe banesat far...

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot shënohen 14 vjet nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, humanistja shqiptare fituese e Çmimit Nobel për Paqen. Humanistja me shtat të vogël, por me zemër të madhe do bënte që mbarë bota të njihte shpirtin e saj të...

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

Ne emisionin e mengjesit ne Rtv Channel 7 sot eshte trajtuar tema e sigurise ushqimore .Qytetaret te qarkut te Gjirokastres kane dhene opinonet e tyre nepermjet telefonatave  mbi ate se cka ata i shqeteson duke ngritur si shqetesim kryesisht treg...

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Policia e Gjirokastrës njofton arrestimin e një shtetasi të shpallur në kërkim për tre vepra penale. Ai është një i ri nga Tepelena, i quajtur Dilaver Rrapa. Në korrik të këtij viti, Rrapa ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit O.M....

Mundesi tjeter per maturantet

Mundesi tjeter per maturantet

I ftuar ne emisionin Kafeja  e pare Zv Rektori i Universitetit te Gjirokastres Profesor Jani Dine ka theksuar se viti i ri akademik per kete universitet ka nisur normalisht edhe pse me nje numer te reduktuar studentesh te cilet jane ulur per here...

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Duke nisur nga ora 7 e mëngjesit të së enjtes, doganat greke nuk do të funksionojnë për 24 orë. Punonjësit do të hyjnë në grevë kundër reformës së pensioneve dhe kushteve të punës. Një nga kërkesat e doganiereve është edhe rritja e pagave. Që ...

Falja e borxheve te automjeteve Featured

Falja e borxheve te automjeteve

Taksat që drejtuesit e automjeteve nuk i kanë paguar nga viti 2011 deri në 2015-ën tashme jane futur ne procesin e faljes qe pas urdherit te leshuar ne muajin mars te ketij viti .


Me daten 30 mars ne parlament u miratua me 86 vota pro e dy kunder ligji i faljes se gjobave dhe qe prej asaj date ka filluar puna ne te gjitha drejtorite e transportit rrugor ne vned perfshire edhe ate te Gjirokastres . Vlera e taksave që eshte propozuar te   fshihen arrin në 5.3 miliardë lekë dhe përfitues jane ata pronarë mjetesh që do të nxjerrin makinën nga qarkullimi. Numri i automjeteve që mund të përfitojnë nga falja është 140 mijë dhe afati për të përfituar është shtyrë deri në fund të vitit. Julian Veizi specilaist sektori ne Drejtorine Rajonale te Transportit Rrugor ne Gjirokaster jep edhe te dhenat lidhur mbi intersimin e treguar dhe shifrat e deritanishme te paraqitjeve te personave ne kete institucion per te perfituar nga ky ligj Ligji i faljes së gjobave, nuk prek vetëm pronarët e mjeteve, por edhe kategori të tjera, si bizneset, fermerët, por edhe disa ndërmarrje publike, veçanërisht ujësjellësit dhe kompanitë energjetike. Ky projektligj ka ardhur  pas konsultimeve me biznesin dhe është punuar ngushtë në bashkëpunim më Fondin Monetar Ndërkombëtar. Në total, për mjetet e transportit, DPSHTRR llogarit faljen e rreth 15 milionë dollarëve detyrimeAmnistia parashikon se, nëse drejtuesi i mjetit kërkon të mos e nxjerrë atë nga qarkullimi, duhet të paguajë detyrimet pas 2010, në këtë rast i fshihen gjobat, por edhe taksat e papaguara para kësaj periudhe. Pra, për të shmangur çregjistrimin e makinës, pronari duhet të paguajë taksat e periudhës nga 2011 deri në 2014. Në rast të kundërt, 6 muaj pas hyrjes në fuqi të ligjit makina do të çregjistrohet, ndërsa targa do t’i dërgohet Policisë së Shtetit me qëllim ndalimin e qarkullimit. Mjetet që përfitojnë nga falja e gjobave, në rast se do të paraqiten dhe do të paguajnë taksat për t’i mbajtur aktiv, është rreth 3.6 milionë dollarë.Parimi është nga që nga 1 janari 2011 deri në 31 dhjetor 2014, do të ketë fshirje të gjobave me kusht. Në qoftë se një individ ka një detyrim tatimor (principalin) të papaguar, e për shkak se nuk e ka paguar principalin ka gjobë, kamatëvonesë apo interesa, atëherë për të lehtësuar rihyrjen në formalitet, atij i falen gjobat dhe interesat, nëse paguan principalin. Ky është një parim që prek më shumë se 200 mijë individë. Si duhet kuptuar falja apo fshirja me kusht e gjobave? Në qoftë se individi ka 100 lekë principal e 50 lekë gjobë e 50 lekë kamatëvonesa, parimi është paguaj 100, të të fshihet 50 dhe 50 tjetër. Këto 100 lekë që ai paguan, shkojnë në buxhetin e shtetit.

 

 

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live