Menu

Lajmet e fundit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Policia e Tepelenës ka sekuestruar 10 kilogramë kanabis sativa në banesën e një 60 vjeçari. “Droga u sekuestruar mbi bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se në banesën e shtetasit Ismail Guma, në fshatin Luzat, Tepelenë kishte lën...

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Dy shtetas grekë dhe një shqiptar janë arrestuar të enjten kur po transportinin një sasi të madhe kanabisi, që ishte futur në vend nëpërmjet kufirit me Shqipërinë. Sipas policisë, ata janë pjesëtarë të një rrjeti kriminal që sillte drogë nga S...

Tepelena  40 vite me nje mjet zjarrefikese

Tepelena 40 vite me nje mjet zjarrefikese

Qyteti i Tepelenes gjate veres qe lam pas u perball me disa vatra te medha te zjarrit te cilat nuk kursyen as parkun e ujit te ftohte por as edhe kuroren e gjelber te qytetit madje, duke rrezikuar jo vetem spitalin e qytetit  por edhe banesat far...

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot shënohen 14 vjet nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, humanistja shqiptare fituese e Çmimit Nobel për Paqen. Humanistja me shtat të vogël, por me zemër të madhe do bënte që mbarë bota të njihte shpirtin e saj të...

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

Ne emisionin e mengjesit ne Rtv Channel 7 sot eshte trajtuar tema e sigurise ushqimore .Qytetaret te qarkut te Gjirokastres kane dhene opinonet e tyre nepermjet telefonatave  mbi ate se cka ata i shqeteson duke ngritur si shqetesim kryesisht treg...

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Policia e Gjirokastrës njofton arrestimin e një shtetasi të shpallur në kërkim për tre vepra penale. Ai është një i ri nga Tepelena, i quajtur Dilaver Rrapa. Në korrik të këtij viti, Rrapa ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit O.M....

Mundesi tjeter per maturantet

Mundesi tjeter per maturantet

I ftuar ne emisionin Kafeja  e pare Zv Rektori i Universitetit te Gjirokastres Profesor Jani Dine ka theksuar se viti i ri akademik per kete universitet ka nisur normalisht edhe pse me nje numer te reduktuar studentesh te cilet jane ulur per here...

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Duke nisur nga ora 7 e mëngjesit të së enjtes, doganat greke nuk do të funksionojnë për 24 orë. Punonjësit do të hyjnë në grevë kundër reformës së pensioneve dhe kushteve të punës. Një nga kërkesat e doganiereve është edhe rritja e pagave. Që ...

Alarm:Një vjazë në klasën e 7-të në shkollën Koto Hoxhi prej 14 ditësh luante "Balena Blu" Featured

Alarm:Një vjazë në klasën e 7-të në shkollën Koto Hoxhi prej 14 ditësh luante "Balena Blu"

Një vajzë në klasë të 7-të  të shkollës Koto Hoxhi e ardhur nga zonat rurale në Gjirokastër kishte 14 ditë që luante lojën "Balena Blu" dhe këshillonte edhe shokët ta shkarkonin lojën. Vajza kishte plotë 10 ditë pa ngrënë dhe shëndeti i saj sa vinte dhe përkeqësohej ,madje kishte nisur të lëndonte veten. Drejtoresha e DAR jep alarmin pasi shkolla po përfundon dhe fëmijët nuk do të jenë më në vëzhgimin e mësuesve. Familja e vajzës një familje jo në gjëndje të mirë ekonomike e ka quajtur të pamundur pasi vajza nuk ka një telefon celular. Me ndihmën e psikologut vajza deklaroi se telefonin ku merrte instruksonte ja jepte një vajzë të cilës i di vetëm emrin.Ishin shokët e klasës që lajmëruan mësuesen dhe tashmë vajza po trajtohet me psikologë.


“Balena Blu” është loja vrasëse e krijuar nga një grup njerëzish në rrjetet sociale të cilët nxisin individë nga e gjithë bota (më së shumti fëmijë dhe adoleshentë) të vrasin veten. Ekzistojnë me qindra dhe mijëra postime në Instagram të cilët paralajmërojnë rrezikun që sjell kjo lojë për secilin që ftohet ta luajë. Mendohet që personat të cilët e kanë krijuar këtë lojë makabre dërgojnë një mesazh ku të ftojnë të luash një lojë. Preja më e lehtë janë fëmijët, të cilët janë naivë dhe të gatshëm të pranojnë shumë gjëra, sidomos kur bëhet fjalë për një lojë. Në mesazhin e parë nuk jepen shumë detaje. Sfidat nuk paraqiten aq të rrezikshme në pamje të parë, dhe kjo është një lloj strategjie për të tërhequr viktimat. Në momentin që një person pranon të luajë, nuk ka kthim mbrapa. Ata përdorin metoda manipulative për t’i bërë fëmijët që mos të heqin dorë nga loja. Sfidat sa vijnë edhe bëhen më të tmerrshme. Ato konsistojnë në prerjen e pjesëve të trupit me thikë, të parit video të frikshme gjatë orëve të vona dhe në fund, pas 50 ditëve, sfidash torturuese, vdekja është shpëtim, fëmijët ftohen që të hidhen nga një ndërtesë shumë e lartë. Personat që e kanë krijuar këtë lojë, janë mjeshtra të psikologjisë. Lojtarë perfekt të mendjes njerëzore, të cilët e kanë planifikuar shumë qartë çdo lëvizje. Të gjitha sfidat që fëmijët apo adoleshentët ndërmarrin, çojnë në një kaos psikologjik i cili gradualisht të çon në depresion. Mendja e një njeriu që tashmë ndodhet në depresion, është shumë e lehtë të shkojë drejt vetëvrasjes, e cila është edhe sfida finale e kësaj loje.

 

Last modified onMarte, 13 Qershor 2017 12:04
back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live