Menu

Lajmet e fundit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Policia e Tepelenës ka sekuestruar 10 kilogramë kanabis sativa në banesën e një 60 vjeçari. “Droga u sekuestruar mbi bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se në banesën e shtetasit Ismail Guma, në fshatin Luzat, Tepelenë kishte lën...

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Dy shtetas grekë dhe një shqiptar janë arrestuar të enjten kur po transportinin një sasi të madhe kanabisi, që ishte futur në vend nëpërmjet kufirit me Shqipërinë. Sipas policisë, ata janë pjesëtarë të një rrjeti kriminal që sillte drogë nga S...

Tepelena  40 vite me nje mjet zjarrefikese

Tepelena 40 vite me nje mjet zjarrefikese

Qyteti i Tepelenes gjate veres qe lam pas u perball me disa vatra te medha te zjarrit te cilat nuk kursyen as parkun e ujit te ftohte por as edhe kuroren e gjelber te qytetit madje, duke rrezikuar jo vetem spitalin e qytetit  por edhe banesat far...

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot shënohen 14 vjet nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, humanistja shqiptare fituese e Çmimit Nobel për Paqen. Humanistja me shtat të vogël, por me zemër të madhe do bënte që mbarë bota të njihte shpirtin e saj të...

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

Ne emisionin e mengjesit ne Rtv Channel 7 sot eshte trajtuar tema e sigurise ushqimore .Qytetaret te qarkut te Gjirokastres kane dhene opinonet e tyre nepermjet telefonatave  mbi ate se cka ata i shqeteson duke ngritur si shqetesim kryesisht treg...

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Policia e Gjirokastrës njofton arrestimin e një shtetasi të shpallur në kërkim për tre vepra penale. Ai është një i ri nga Tepelena, i quajtur Dilaver Rrapa. Në korrik të këtij viti, Rrapa ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit O.M....

Mundesi tjeter per maturantet

Mundesi tjeter per maturantet

I ftuar ne emisionin Kafeja  e pare Zv Rektori i Universitetit te Gjirokastres Profesor Jani Dine ka theksuar se viti i ri akademik per kete universitet ka nisur normalisht edhe pse me nje numer te reduktuar studentesh te cilet jane ulur per here...

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Duke nisur nga ora 7 e mëngjesit të së enjtes, doganat greke nuk do të funksionojnë për 24 orë. Punonjësit do të hyjnë në grevë kundër reformës së pensioneve dhe kushteve të punës. Një nga kërkesat e doganiereve është edhe rritja e pagave. Që ...

Kakavie:Kamioni me 1.1 tonë drogë drejt Greqisë, arrestohen doganierë dhe policë Featured

Kakavie:Kamioni me 1.1 tonë drogë drejt Greqisë, arrestohen doganierë dhe policë

Prokuroria për Krime të Rënda ka siguruar të dhëna të mjaftueshme hetimore, në bazë të të cilave rezulton se punonjës të Policisë dhe të doganës në Pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës kanë krijuar lehtësitë e nevojshme që një kamion me rreth 1.1 ton kanabis të kalojë në Greqi, në datë 17 shkurt 2017.Hetimi i Prokurorisë për Krime të Rënda nisi fillimisht në bazë të informacionit mediatik për zbulimin e këtij kamioni nga ana e autoriteteve greke dhe më tej nga referimi i Policisë së Shtetit. Në bazë të të dhënave hetimore rezulton senë datë 17 shkurt 2017,


në një kamion me targa dhe drejtues shqiptar është zbuluar nga ana e autoriteteve doganore në pjesën greke të Kakavijës, një sasi prej rreth 1117 kg lëndë narkotike, e dyshuar kanabis sativa.Shoferi i mjetit, i cili sapo kishte kaluar në Doganën dhe Pikën e Kalimit Kufitar shqiptar është larguar menjëherë nga mjeti, sapo ka konstatuar se policia greke kishte zbuluar lëndën narkotike, e cila gjendej në pjesën e përparme të karrocerisë. Prej atij momenti, shoferi është larguar dhe nuk është gjetur nga ana e autoriteteve greke, të cilat kanë nisur hetimet për llogari të tyre.Pas këtij informacioni, Prokuroria për Krime të Rënda zhvilloi hetimet, nga ku rezultoi se punonjësit policorë dhe doganorë, të cilët kishin plotësuar formularët e kontrollit për këtë kamion, në fakt nuk kanë realizuar asnjë kontroll.

Më konkretisht;

– Ky kamion nuk i është nënshtruar kontrollit me skaner. Nga ky kontroll do të ishte evidentuar ngarkesa me lëndë narkotike e vendosur në një hapësirë të parapërgatitur në pjesën e përparme të karrocerisë së kamionit, pasi ishte një sasi e konsiderueshme.

– Kamioni nuk është peshuar në peshoren që gjendet në Doganën Kakavijë. Nëse do të ishte vendosur në peshore do të dilte një peshë prej 1 ton e 147 kg dhe 423 gram më shumë sesa pesha e kamionit në dokumentet e tij.

– Nuk është matur gjatësia e jashtme e karrocerisë së kamionit me hapësirën e brendshme. Diferenca midis dy gjatësive do të ishte e mjaftueshme për të kuptuar se në karroceri ka ndërhyrje.

– Nuk është bërë kontrolli me qenin antidrogë që është i destinuar për kontrolle të tilla. Në rast se qeni antidrogë do të ishte afruar kamionit apo të ishte futur brenda tij, nisur nga era karakteristike që ka lënda narkotike e llojit “kanabis sativa” dhe sasisë së konsiderueshme që ishte fshehur në kamion, me siguri rezultatet do të ishin pozitive.

– Nuk është vlerësuar fakti se ky shtetas në mënyrë të përsëritur i është nënshtruar kontrollit në kufi së bashku me kamionin që drejtonte mbi dyshimet se merret me aktivitet të kundërligjshëm.Për këto arsye, në bazë të hetimeve të deritanishme, Prokuroria për Krime të Rënda ka kërkuar caktimin e masës së sigurisë “arrest në burg”, e miratuar nga Gjykata për Krime të Rënda, për disa persona, të dyshuar për veprën penale të “Trafikut të narkotikëve”, në bashkëpunim.Masat e sigurimit janë ekzekutuar nga ana e efektivëve të Shërbimit për Çështje të Brendshme dhe Ankesa në Ministrinë e Brendshme, si edhe nga Policia e Shtetit, për 3 nga të dyshuarit, ndërsa për dy të tjerë nuk është bërë i mundur arrestimi dhe janë shpallur në kërkim, si më poshtë:

1.Ylli Rustemi, doganier pranë Doganës Kakavi, Gjirokastër, arrestuar

2.Vladimir Skrapalliu, inspektor policie pranë Pikës së Kalimit Kufitarë Kakavjë, arrestuar

3.Blerim Mëhilli, inspektor policie pranë Pikës së Kalimit Kufitarë Kakavjë, arrestuar.

4.Klement Budo, inspektor policie pranë Pikës së Kalimit Kufitarë Kakavijë, shpallur në kërkim

5.Qamil Muçaj, banor i fshatit Hekal, Fier, pronari dhe shoferi i kamionit, shpallur në kërkim.

 

Last modified onMerkure, 26 Prill 2017 08:53
back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live