Menu
Dule: Dy zgjidhje për “të vegjlit”

Dule: Dy zgjidhje për “të vegjlit”

Nuk kushtet kur koali...

Agjencia Europiane e Mjedisit: Në Shqipëri janë zhdukur 35% të pyjeve

Agjencia Europiane e Mjedisit: Në S…

Nga 2006-a deri në 20...

Boll 27 vjet me të njëjtat fytyra, të vjetrit të ikin…!

Boll 27 vjet me të njëjtat fytyra, …

Kreu i Departamentit ...

Te rinjte e Lazaratit shpallen fitues.

Te rinjte e Lazaratit shpallen fitu…

Per rreth një muaj në...

DREJTUESIT E LISTAVE TË PD

DREJTUESIT E LISTAVE TË PD

Kreu i PD-së, Lulzim ...

Partia Republikane, e vetme në zgjedhje

Partia Republikane, e vetme në zgje…

Partia Republikane do...

Si do zhvillohet provimet e maturës,rregullat që duhet të dini

Si do zhvillohet provimet e maturës…

Pas dy javësh do të n...

Ruli tërhiqet nga politika: Basha të mos më përfshijë në lista

Ruli tërhiqet nga politika: Basha t…

Deputeti i Partisë De...

Bruksel,Trump përballë NATO-s Samiti, aleancë kundër terrorizmit

Bruksel,Trump përballë NATO-s Samit…

Ndalesa e radhës e Pr...

Prev Next

Lajmet e fundit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Agjencia Europiane e Mjedisit: Në Shqipëri janë zhdukur 35% të pyjeve

Agjencia Europiane e Mjedisit: Në Shqipëri janë zhdukur 35% të pyjeve

Nga 2006-a deri në 2012-ën sipas Agjencisë Europiane të Mjedisit, në Shqipëri janë zhdukur rreth 727 hektarë pyje, apo rreth 35% e totalit…Një herë e një kohë çdo gjë ishte fushë, këtë e thonë shifrat. Sipas Agjencisë Europiane të Mjedisit, 46% e...

Te rinjte e Lazaratit shpallen fitues.

Te rinjte e Lazaratit shpallen fitues.

Per rreth një muaj në qytetin e Gjirokastrës është zhvilluar kampjonati i minifutbollit per moshat deri në 15 vjec. Të përfshira të gjitha shkollat e kësaj bashkie mbrëmjen e së enjtes finlaja përballi ekipin e  Kodrës së shtufit me ekipin e Laza...

Si do zhvillohet provimet e maturës,rregullat që duhet të dini

Si do zhvillohet provimet e maturës,rregullat që duhet të dini

Pas dy javësh do të nisin provimet e maturës shtetërore 2017.Pavarësisht se jemi në periudhë zgjedhore, prej disa ditës Ministria e  Arsimit ka filluar marrjen e masave për mbarëvajtjen e provimeve të maturës. Provimi i parë është ai i gjuhës së ...

Udhëzuesi, si do aplikohet për pranimet në universitet

Udhëzuesi, si do aplikohet për pranimet në universitet

Ministria e Arsimit ka publikuar udhëzimin e plotë për pranimet në universitete.Në udhëzimin nr 15, datë 19.05.2017, përcaktohen procedurat dhe afatet e aplikimit dhe regjistrimit në universitete. Raundet e garës do të jenë dy dhe regjistrimet...

Prefektura e Qarkut Gjirokaster zhvilloi mbledhjen e Task - Forces Rajonale

Prefektura e Qarkut Gjirokaster zhvilloi mbledhjen e Task - Forces Rajonale

Prefektura e Qarkut Gjirokaster zhvilloi mbledhjen e Task - Forces Rajonale e luftes kunder kultivimit te bimeve narkotike.Në mbledhje merrnin pjesë drejtues lokalë institucionesh në të gjithë Prefekturën. Fjala u morr nga Prefekti Bime i cil...

Rrethi Çiklistik i Shqipërisë paralizon trafikun në Gjirokastër.

Rrethi Çiklistik i Shqipërisë paralizon trafikun në Gjirokastër.

Rrethi Çiklistik i Shqipërisë kaloi vetëm pak minuta në rrugën nacionale Gjirokastër -Kakavie në pjesën e poshtme të qytetit dhe paralizoi gjithcka në këtë aks. Edhe pse inspektorët e qarkullimit morrën masa të lehtësonin qarkullimin për Rreth...

Autobusi merr flakë gjatë ecjes

Autobusi merr flakë gjatë ecjes

Pasagjeret e nje autobusi te linjes Permet - Fier u tmerruan kur mjeti me te cilin po udhetonin u perfshi nga flaket. Ishte ora 09.05,e këtij mëngjezi kur një autobus me targa AA 502 BE, që drejtohej nga shtetasi H.H,. duke udhëtuar me pasagjer...

Rritja e tarifave celulare nga tre operatorë; Konkurrenca hap hetimin paraprak

Rritja e tarifave celulare nga tre operatorë; Konkurrenca hap hetimin paraprak

Autoriteti i Konkurrencës me një vendim të fundit të datës 23 maj ka vendosur “Hapjen e Procedurës së Hetimit Paraprak në Tregun me Pakicë të Shërbimeve Celular”.Hetimi u hap nisur nga ankesat e depozituara pranë Autoritetit të Konkurrencës nga Q...

Të drejtat e njeriut dhe minoritetet Featured

Të drejtat e njeriut dhe minoritetet " është shtruar në një tryezë të rrumbullakët në univeristetin e Gjirokastrës.Nisma Akademia publike e Levizshme e konceptuar si nje seri leksionesh dhe seminaresh ku trajtohen tema te ndryshme zbriti edhe në qytetin e gurtë të Gjirokastrës ku janë prezent disa minoritete.Sipas kartës të së drejtave themelore të Be tani është ligjërisht detyruese nocioni"pakica kombëtare"


që tashmë është bërë një term i ligjit të BE-së. Traktatet e reja si dhe karta e theksojnë rëndësinë e diveristetit , madje bashkiimi është krenar për këtë diveristet  i cili jo vetëm është midis tyrë por edhe brenda tyre.Diveristeti i Europës qëndron në pasurinë e identiteteve kombëtare dhe gjithashtu për shumësinë e minoriteteve etnike të shoqërive europiane 

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

channel7 live