Menu

Lajmet e fundit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Policia e Tepelenës ka sekuestruar 10 kilogramë kanabis sativa në banesën e një 60 vjeçari. “Droga u sekuestruar mbi bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se në banesën e shtetasit Ismail Guma, në fshatin Luzat, Tepelenë kishte lën...

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Dy shtetas grekë dhe një shqiptar janë arrestuar të enjten kur po transportinin një sasi të madhe kanabisi, që ishte futur në vend nëpërmjet kufirit me Shqipërinë. Sipas policisë, ata janë pjesëtarë të një rrjeti kriminal që sillte drogë nga S...

Tepelena  40 vite me nje mjet zjarrefikese

Tepelena 40 vite me nje mjet zjarrefikese

Qyteti i Tepelenes gjate veres qe lam pas u perball me disa vatra te medha te zjarrit te cilat nuk kursyen as parkun e ujit te ftohte por as edhe kuroren e gjelber te qytetit madje, duke rrezikuar jo vetem spitalin e qytetit  por edhe banesat far...

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot shënohen 14 vjet nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, humanistja shqiptare fituese e Çmimit Nobel për Paqen. Humanistja me shtat të vogël, por me zemër të madhe do bënte që mbarë bota të njihte shpirtin e saj të...

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

Ne emisionin e mengjesit ne Rtv Channel 7 sot eshte trajtuar tema e sigurise ushqimore .Qytetaret te qarkut te Gjirokastres kane dhene opinonet e tyre nepermjet telefonatave  mbi ate se cka ata i shqeteson duke ngritur si shqetesim kryesisht treg...

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Policia e Gjirokastrës njofton arrestimin e një shtetasi të shpallur në kërkim për tre vepra penale. Ai është një i ri nga Tepelena, i quajtur Dilaver Rrapa. Në korrik të këtij viti, Rrapa ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit O.M....

Mundesi tjeter per maturantet

Mundesi tjeter per maturantet

I ftuar ne emisionin Kafeja  e pare Zv Rektori i Universitetit te Gjirokastres Profesor Jani Dine ka theksuar se viti i ri akademik per kete universitet ka nisur normalisht edhe pse me nje numer te reduktuar studentesh te cilet jane ulur per here...

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Duke nisur nga ora 7 e mëngjesit të së enjtes, doganat greke nuk do të funksionojnë për 24 orë. Punonjësit do të hyjnë në grevë kundër reformës së pensioneve dhe kushteve të punës. Një nga kërkesat e doganiereve është edhe rritja e pagave. Që ...

Tepelenë, sekuestrohen 10 kg kanabis, pranga 60-vjeçarit

Policia e Tepelenës ka sekuestruar 10 kilogramë kanabis sativa në banesën e një 60 vjeçari.


“Droga u sekuestruar mbi bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se në banesën e shtetasit Ismail Guma, në fshatin Luzat, Tepelenë kishte lëndë narkotike. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë në bashkëpunim me specialistët e seksionit të Hetimit të Narkotikëve në D.V.P. Gjirokastër kanë organizuar punën për goditjen e këtij rasti. Si rezultat,  nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e policisë, në banesën e shtetasit të mësipërm u gjetën 10 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, sqaron policia.Nga specialistët e seksionit të Hetimit të Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Ismail Guma, 60 vjeç, banues në fshatin Luzat, Tepelenë.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

 

Read more...

Arrestohen dy grekë dhe një shqiptar me 163 kg kanabis

Dy shtetas grekë dhe një shqiptar janë arrestuar të enjten kur po transportinin një sasi të madhe kanabisi, që ishte futur në vend nëpërmjet kufirit me Shqipërinë.


Sipas policisë, ata janë pjesëtarë të një rrjeti kriminal që sillte drogë nga Shqipëria dhe trafikonte në Greqi.Policia ndaloi dy makina që po lëviznin në aksin rrugor drejt Athinës, në vendin e quajtur Kompoti pranë pranë qytetit të Artës.Makina e dytë, që drejtohej nga një shtetas grek me moshë 44 vjeç, ishte e ngarkuar me kanabis. Policia sekuestroi 81 paketa që peshonin 162,9 kliogramë.Makina e parë, që shërbente si pararojë, drejtohej nga një tjetër shtetas grek, gjithashtu 44 vjeç, dhe kishte për bashkudhëtar një shqiptar me moshë 32 vjeç. Ky i fundit kishte dokumenta homogjeni, që kanë shumë qytetarë shqiptarë me kombësi greke.Siç rezultoi nga hetimet, automjeti i ngarkuar me drogë ishte në pronësi të një shtetaseje greke, e cila po kërkohet.

 

Read more...

Tepelena 40 vite me nje mjet zjarrefikese

Qyteti i Tepelenes gjate veres qe lam pas u perball me disa vatra te medha te zjarrit te cilat nuk kursyen as parkun e ujit te ftohte por as edhe kuroren e gjelber te qytetit madje, duke rrezikuar jo vetem spitalin e qytetit  por edhe banesat fare prane .Pamvarsisht ndihmes se pare me fuqi puntore  nga ana e  sherbimit zjarrefikes ne Tepelene ndihme u kerkua edhe nga drejtoria e Mnzsh ne Gjirokaster pasi sherbimi zjarrefikes ne qytetin e Tepelenes disponon vetem nje mjet zjarrefikes dhe qe eshte ne funksion te situatave prej me shume se 40 vitesh .Kreu i sherbimit zjarrefikes ne Tepelene Velo Abazi pohon per Tv Channel 7 se jo vetem mungesa e mjetit te sofistikuar por edhe baza materiale si dhe mungesa e nje mjeti te vogel per  emregjenca te ndryshme jane teper emergjente per kete sherbim i cili iu vjen ne ndihme qytetareve jo vetem ne rast zjarri por edhe aksidentet  automobilistike e incidentet te ndryshme .Edhe pse i kompletuar ne ekip duke u perber nga 14 efektive  sherbimi zjarrefikes i Tepelenes vuan sot mungesen e bazes materiale .

Read more...

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot shënohen 14 vjet nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, humanistja shqiptare fituese e Çmimit Nobel për Paqen.


Humanistja me shtat të vogël, por me zemër të madhe do bënte që mbarë bota të njihte shpirtin e saj të madh. Nënë Tereza e Kalkutës u lumturua në 19 tetor të 2003-it nga Papa Gjon Pali i Dytë, si simbol i ndihmës dhe respektit për “më të varfëritë e të varfërve”, të cilëve ajo u kushtoi krejt jetën.Papa Gjon Pali II, i cili e adhuronte murgeshën shtatvogël shqiptare, e cila vdiq në shtator 1997 në moshën 87 vjeçare, shprehu dëshirën për ta shenjtëruar besimtaren, dhe arriti deri në etapën e parafundit, lumturimin. Pikërisht kjo ditë është shpallur festë kombëtare nga shteti shqiptar. Kjo lajmëtare e ndritur e dashurisë së Zotit, lindi më 26 gusht 1910 në Shkup, në një qytet shqiptar, nga një familje shqiptare. Më e vogla e pesë fëmijëve të Nikollë dhe Drane Bojaxhiut, u pagëzua me emrin Gonxhe Anjeze, ajo mori Kungimin e parë në moshën pesë vjeç e gjysmë e u krezmua në nëntor të vitit 1916.Në moshën 18 vjeçare, e shtyrë nga dëshira për t’u bërë misionare. Në shtator të vitit 1928, Gonxhja i tha lamtumirë shtëpisë atërore për të hyrë në Institutin e së Lumes Zojë, që njihej ndryshe me emrin “Motrat e Loretos”, në Irlandë. Atje mori emrin motër Mari Tereza, për nder të Shën Terezës së Krishtit Fëmijë. Në dhjetor u nis për në Indi.Në maj të vitit 1931, Motër Tereza u dërgua në bashkësinë e Loretos, në Entali, ku dha mësim në shkollën St.Mary për vajza. Më 24 maj të 1937-ës, motër Tereza paraqiti kushtet e përjetshme duke u bërë, siç tha ajo vetë: “Vashë e Jezusit” për “amshim”. Që nga ajo ditë e tutje u quajt Nënë Tereza.Vazhdoi të jepte mësim në St. Mary dhe më 1944 u emërua drejtoreshë e shkollës. Grua që ia kishte kushtuar jetën lutjes, që i donte fort motrat dhe nxënëset e saj, Nënë Tereza jetoi e lumtur në Loreto për njëzet vjet me radhë. E njohur për zemërgjerësi, bujari, guxim, aftësi të posaçme në kryerjen e punëve më të rënda dhe për talent të natyrshëm organizativ, ajo e jetoi përkushtimin e saj ndaj Jezusit, ndërmjet motrave, me besnikëri dhe gëzim. Më 7 tetor të vitit 1950, Kryedioqeza e Kalkutës njihte zyrtarisht Kongregatën e re të Misionareve të Bamirësisë.Duke filluar nga viti 1980, deri më 1990, Nënë Tereza hapi shtëpi misioni pothuajse në të gjitha vendet komuniste, duke përfshirë ish-Bashkimin Sovjetik, Shqipërinë dhe Kubën. Në çastin e marrjes së Çmimit Nobel më 1979, një nga klerikët që merrte pjesë në sallë e pyeti Nënë Terezën se nga ishte.Ajo deklaroi: “Kam lindur në Shkup, jam shkolluar në Londër, jetoj në Kalkutë dhe punoj për të gjithë njerëzit e varfër në Botë. Atdheu im është një vend i vogël me emrin ShqipëriGjithë jeta dhe vepra e Nënë Terezës është dëshmi e gëzimit që buron nga dashuria, e madhështisë dhe e dinjitetit të çdo njeriu, e vlerës së gjërave të vogla të bëra me besnikëri e me dashuri, e sidomos, e vlerës së pakrahasueshme të miqësisë me Zotin.Gjatë viteve të fundit të jetës, pa marrë parasysh problemet e shumta e serioze shëndetësore, Nënë Tereza vijoi t’i printe Kongregatës së saj dhe t’u përgjigjej nevojave të të varfërve e të Kishës. Në mars të vitit 1997 bekoi Eproren e re të Përgjithshme, të sapo zgjedhur, të Misionareve të Bamirësisë e bëri edhe një udhëtim jashtë shteti.Më 5 shtator 1997 jeta tokësore e Nënë Terezës arriti cakun e fundit. Qeveria indiane e nderoi me funeralin e Shtetit, në përfundim të të cilit trupi i saj u varros në Shtëpinë-Nënë të Misionareve të Bamirësisë.Shumë shpejt varri i saj u bë cak shtegtimi e lutjeje për njerëz të besimeve të ndryshme, për të varfër e për të pasur, pa kurrfarë dallimi. Nënë Tereza na lë testamentin e fesë së patundur, të shpresës së pamposhtur e të bamirësisë së jashtëzakonshme.Duke iu përgjigjur thirrjes së Jezusit “Eja, të jesh drita ime!”, u bë Misionare e bamirësisë, “Nënë e të varfërve”, simbol i mëshirës për mbarë botën e dëshmitare e gjallë e dashurisë së etshme të Zotit.Më pak se dy vjet pas vdekjes, për shkak të përhapjes së famës së shenjtërisë dhe hireve të nxjerra me ndërmjetësinë e saj, Papa Gjon Pali II lejoi të hapej çështja e kanonizimit. Më 20 dhjetor 2002 miratoi dekretin mbi virtytet heroike dhe mrekullitë e bëra me ndërmjetësinë e saj.Ati i Shenjt Gjon Pali i Dytë, pas shqyrtimit të mbi pesëmijë faqe dëshmish mbi jetën, veprën dhe mrekullitë e Gonxhe Bojaxhiut – Nënës Terezë, vendosi që më 13 tetor 2002, në Bazilikën e Shën Pjetrit ta shpall shenjtëreshë këtë bijë shqiptare, të cilën mbarë bota e njohu dhe e quajti Nënë.Në Shqipëri, viti 2003 u shpall nga qeveria shqiptare si viti i Nënë Terezës, vit kur të gjithë do të mendojnë rreth faljes, ngushëllimit e mirëkuptimit, kur të gjithë do të përcjellin mesazhin e Nënë Terezës, të mendojnë, të bëjnë më shumë për ata që kanë nevoje për zgjatjen e një dore. Tashmë 19 nëntori simbolizon ditën për më shume lutje, besim e dashuri. Kjo datë është shpallur festë kombëtare nga qeveria shqiptare.

 

Read more...

"Siguria Ushqimore " ne fokus te" Kafeja e Pare"

Ne emisionin e mengjesit ne Rtv Channel 7 sot eshte trajtuar tema e sigurise ushqimore .Qytetaret te qarkut te Gjirokastres kane dhene opinonet e tyre nepermjet telefonatave  mbi ate se cka ata i shqeteson duke ngritur si shqetesim kryesisht tregetimin e produkteve baze per te cilat kane kerkuar me teper kontrolle.Nga ana tjeter Drejtori i Aku Beso Brahimi theksoi gjate fjales se tij se eshte  koha per nje ndryshim rrenjesor te tregetimit ne vend .Nuk mund te tolerohet me tha Brahimi tregetimi apo therja e mishit ne kushte te tilla jashte cdo standarti te kekuar rruga per hapjen e thertoreve eshte e lire por sipas tij kushtet duhet te jene brenda atyre rregullave te percaktuara .Ne qarkun e Gjirokastres  operonin 5 thertore por tanime pas inspektimeve te kryera nga Aku  vetem njera prej tyre eshte lejuar te ushtroj aktivitetin.Nje tjeter shqetesim ehste edhe ndarja neper stalla e bagetive te imta te cilat pervec kontrollit nga veterineret ,duhet te seleksionohen ne te shendeteshme dhe jo te shendeteshme .Ky aksion i nisur do te vijoje edhe me transportin e bagetive nga pikat  e therjes drejt pikave te tregetimit pasi se fundmi eshte kerkuar transporti i tyre ne mjete frigoriferike dhe jo ne bagazhet  e mjeteve

Read more...

Arrestohet tepelensi i kërkuar për tentativë vrasje

Policia e Gjirokastrës njofton arrestimin e një shtetasi të shpallur në kërkim për tre vepra penale. Ai është një i ri nga Tepelena, i quajtur Dilaver Rrapa.


Në korrik të këtij viti, Rrapa ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit O.M.Më poshtë njoftimi i plotë i policisë për ngjarjen.Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasje me dashje mbetur në tentativë”, “Kanosje” dhe “Prodhim e mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit”.Në datë 17.10.2017,ga specialistët e Sektori për hetimin e krimeve të rënda u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim:Dilaver Rrapa, 25 vjeç, banues në Tepelenë, pasi:Gjykata e Shkallës së Parë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër ka vendosur masën e siguris “Arrest me burg” për veprat penale “Vrasje me dashje mbetur në tentativë”, “Kanosje” dhe “Prodhim e mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit”, pasi:

Në datë 02.07.2017 ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit O.M.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

 

 

Read more...

Mundesi tjeter per maturantet

I ftuar ne emisionin Kafeja  e pare Zv Rektori i Universitetit te Gjirokastres Profesor Jani Dine ka theksuar se viti i ri akademik per kete universitet ka nisur normalisht edhe pse me nje numer te reduktuar studentesh te cilet jane ulur per here te pare ne auditoret e tre fakulteteve .


Edhe pse rregullorja e Maturës Shtetërore parashikon 2 raunde regjistrimesh, ku i dyti përfundoi më 14 tetor., Ministria e Arsimit jep një mundësi të tretë deri më datë 26 nëntor ka theksuar gjate bisedes ne studio Sipas të dhënave zyrtare nga Portali “UAlbania”, në total numërohen 22 mijë të regjistruar në universitetet publike dhe private, nga të cilët 17 mijë në raundin e parë dhe 5 mijë në raundin e dytë Përparësi në këtë raund të tretë kanë ata që janë në listë nga klasifikimet e raundit të dytë, për t’u shpërndarë më pas te aplikantët e rinj.

Read more...

Grevë 24-orëshe në doganat greke

Duke nisur nga ora 7 e mëngjesit të së enjtes, doganat greke nuk do të funksionojnë për 24 orë. Punonjësit do të hyjnë në grevë kundër reformës së pensioneve dhe kushteve të punës. Një nga kërkesat e doganiereve është edhe rritja e pagave.


Që prej fillimit të krizës greke, pagat dhe pensionet e këtij sektori janë ulur deri në 50%, ndaj sindikata e sheh grevën si e vetmja rrugë për plotësimin e kërkesave.Deri mëngjesin e së premtes, asnjë pikë doganore nuk do të lejojë kalimin e mjeteve dhe mallrave.Meqenëse në grevë janë vetëm doganierët, e jo policia, udhëtarët që nuk do të kenë me vete çanta dhe bagazhe do të jenë të lirë të lëvizin në kufi.Ndërsa asnjë anije mallrash, tren ose kamion nuk do të përpunohet në portet dhe pikat hyrëse e dalëse të vendit. Lëvizja pritet të normalizohet paraditen e së premtes.

Read more...

Mbyllen 4 thertore ne Gjirokaster

Nisma e 3 ditëve të fundit e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në lidhje me kushtet e therjes së kafshëve dhe tregtimit të mishit, ka çuar në mbylljen e 28 pikave të therjes, subjekte te licencuara të cilat nuk plotësonin kushtet higjeno-sanitare dhe detyrimet tjera të parashikuara në ligj.


Prej tre ditësh, drejtoritë rajonale kanë përqëndruar punën e tyre në kontrollin e pikave të therjes, si dhe njësitë e tregtimit të mishit. Si rezultat, nga 29 inspektime të kryera për këtë qëllim, janë mbyllur 28 pika therjeje në të gjithë vendin, ndërsa për një subjekt, është lënë detyra për plotsimin e disa kushteve. Të gjitha rastet e mësipërme të cilat janë mbyllur nuk garantojnë as minimumin e standarteve të parashikuara me ligj. 4 pika therjeje nga 5 ne  në Qarkun Gjirokastër jane mbyllur sqaron kreu i Aku Gjirokaster Beso BrahimiAutoriteti Kombëtar i Ushqimit, garanton se ky nuk është një aksion, por një punë e filluar e cila përfundon vetëm me reformimin e plotë të gjithë zinxhirit të sigurisë ushqimore në vend, cdo tentativë për të rihapur aktivitetet e mbyllura do të ndëshkohet maksimalisht,  ndërsa kujton se në sitën e tij do të jenë të gjitha thertoret dhe njësitë e tjera të  tregtimit të mishit.

Read more...

Startoi sot "Kafeja e pare "ne Rtv Channel 7

Ka startuar sot ne RTV Channel 7 emisioni i mengjesit i cili do tiu shoqeroje per plot 1 ore e 30 minuta .


Tanime nuk keni asnje zgjidhje tjeter sepse kafen e pare do ta shoqerine me plot informacione,tema diskutimi,muziken me te bukur shquiptare .Ne diten e pare te transmetimit te programit u percollen disa informacione teper interesante dhe muzike e perzgjedhur por surprizat do te vijojne neser pasi ne studion e kafes se pare i ftuar do te jete Zv Rektori i Rniversiteitti  Eqrme Cabej Profesor Jani Dine .Mos harroni qe cdo mengjes te beni gati kafen dhe te shijojni gjithcka ne Rtv Channel 7 per te gjithe qytetaret ne dispozicion eshte vendosur edhe nr i tel 069 93 51 888 per tu bere pjese e emisionit dhe per te diskutuar mbi temat e dites mjafon vetem nje telefonate ne kete numer dhe komunikimi me studion e kafes se pare do te jete shume i thjeshte .

Read more...
Subscribe to this RSS feed

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live