Menu

Ankth te Luftetari,Fifa mban pezull Vasil Shkurtajn Featured

Ankth te Luftetari,Fifa mban pezull Vasil Shkurtajn

Vasil Shkurtaj pritet të mungojë sërish për Luftëtarin në ndeshjen e nesërme ndaj Laçit.


Sulmuesi, që u vlerësua si goditja më e madhe e klubit gjirokastrit në merkaton e verës, prej dy ditësh nuk po stërvitet me grupin, për shkak se FIFA ende nuk i ka dhënë OK-in e transferimit nga Aris Limasol te Luftëtari. Shkurtaj ka udhëtuar drejt Qipros të enjten, ndërkohë që në klubin gjirokastrit janë me sytë nga sistemi TMS i FIFA-s, ku bëhet regjistrimi i lojtarëve. Shkurtaj ka firmosur zyrtarisht për Luftëtarin dhe dokumenti është paraqitur brenda afateve në FSHF, por pa dhënë miratimin FIFA për transferimin, Shkurtaj e ka të pamundur të aktivizohet me gjirokastritët.Nuk është çudi që sulmuesi të presë deri në muajin dhjetor për të luajtur me Luftëtarin, por në klubin bluzi shpresojnë që kjo çështje të mbyllet sa më shpejt dhe Shkurtaj të jetë në dispozicion të trajnerit.TOLEDO DHE LAMÇJA Dy ndryshime për transfertën në Laç. Trajneri uruguaian i Luftëtarit, Daniel Fernandez, ka vendosur të bëjë lëvizje në formacion. Me mungesën e sigurt të sulmuesit Fabricio Nunjez për shkak kartonësh, si dhe dëmtimeve që kanë pësuar Vangjel Zguro e Eduard Rroca, gjirokastritët do të lëvizin në mbrojtje dhe sulm, krahasuar me transfertën në Durrës. Këtë herë, në mbrojtje do të luajë si titullar në krahun e djathtë uruguaiani Bruno Toledo, ndërsa në qendër të këtij reparti do të vendosen O.Rrapa dhe kapiteni Beqiri.Në krahun e majtë konfirmohet Daniel Rrapo, ndërsa skema do të jetë 4-3-3. Para mbrojtjes do të vendosen Aleksi, Ramadani dhe Brahimaj, ndërsa në krahët e sulmit Lamçja në të djathtë dhe Bregu në të majtë. Në majë është preferuar Abazaj, i cili e bëri këtë rol edhe në ndeshjen ndaj Teutës.

 

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live