Menu

Hasan Lika trajneri i ri i Luftëtarit

Nuk ka më dilema, Hasan Lika është trajneri i ri i Luftëtarit


Prezantimi i tij eshte bere sot nga presidenti i klubit Gligor Tavo . Nuk mund të refuzoja ofertën e një klubi si Luftëtari. Gjej një skuadër të mirë. Shpresoj ta nisim me fitore ndaj Kukësit”, – ka thënë Lika. Ndeshja e parë është kundër Kukësit, që drejtohet nga ish-trajneri i Luftëtarit, Mlladen Milinkoviç.

Read more...

Disiplina, “e lehtë” ndaj “të fortëve”. Mjaftohet me gjoba

Disiplina e Federatës Shqiptare të Futbollit preferoi të mos e rëndojë situatën me incidentet e tifozëve në disa fusha të Kategorisë Superiore, duke u mjaftuar vetëm me gjoba.


Kështu Skënderbeu, për sjellje të gabuar të spektatorëve në ndeshjen ndaj Laçit, dënohet me gjobë në masën 100 mijë lekë.Të njëjtin sanksion, Disiplina rezervoi edhe për Lushnjen, për shkak të disa incidenteve sporadike në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Roza Haxhiu” ndaj Kukësit, e mbyllur 0-2 për kampionët.Më keq e pësuan dy futbollistë të Teutës dhe Luftëtarit.Anel Dediç, për goditje ndaj lojtarit kundërshtar dënohet me 5 ndeshje pezullim nga aktiviteti, duke cënuar jo pak durrsakët. Lojtari i KF Luftëtarit, Festim Miraka, për të njëjtën akuzë mori dhe të njëjtin sanksion.

Read more...

Shqiptarët "tmerri" i Dybala, Lazio mposht bardhezinjtë

Juventusi ka pësuar humbjen e parë në kampionatin italian dhe protagonist i lacialëve në këtë fitore të rëndësishme 2-1 bëhet portieri shqiptar, Strakosha, i cili ashtu si Berisha një javë më parë, edhe ai ndal Dybala-n nga pika e penalltisë në kohën shtesë.


Bardhezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen duke shënuar në minutën e 24 me Douglas Costa, ndërsa patën edhe disa raste të tjera të mira në pjesën e parë, por Strakosha e mbajti në lojë Lazion. Për t’u veçuar është pritja e shkëlqyer e realizuar nga portieri shqiptar e goditjes së Khedira-s.Ndërkohë, pjesa e dytë ishte një tjetër tablo, që këtë herë i takoi Lazio-s dhe sulmuesit të saj Ciro Immobile, që përmbysën gjithçka.Vetëm dy minuta pas nisjes së pjesës së dytë, Immobile barazon shifrat. Ende pa e marrë veten nga goli i parë, Buffon shkakton një 11-metërsh, duke ndalur në mënyrë të parregullt brenda zonës Immobilen. Portieri i Juventusit ndëshkohet me të verdhë, ndërsa sulmuesi bardhekaltër e dërgoi më pas për të dytën herë topin në rrjetë, duke realizuar përmbysjen e madhe. Në fundin e kohës shtesë prej 4 minutash, arbitri akordon një 11-metërsh, pasi përdori sistemin VAR për të rishikuar një ndërhyrje brenda zonës.Dybala merr përsipër të ekzekutojë penalltinë, por të njëjtën gjë që i bëri Berisha në ndeshjen ndaj Atalanta-s e bën edhe Strakosha duke i pritur argjentinasit penalltinë e dytë në dy ndeshjet e fundit dhe lacialët shpërthejnë në festën mëse legjitime.

Read more...

Gjoba dhe pezullime tek Luftetari

Luftëtari ka gjetur fajtorët e disfatës në shtëpi ndaj Kamzës me rezultatin 1-2. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar në “Facebook” klubi ka komunikuar se janë gjobitur dhe pezulluar pa afat, portieri Festim Miraka dhe sulmuesi Nunes.


Miraka shkaktoi penalltinë në minutën e 91-t që i dha fitoren Kamzës, ndërsa Nunes reagoi ashpër në momentin e zëvendësimit duke fyer trajnerin.NJOFITIMI I KLUBITKlubi i futbollit Luftetari, duke pare zhvillimet ne takimin Luftetari- Kamza, per sjellje te dhunshme ne fushen e lojes si dhe per sjellje te dhunshme ndaj shokeve ne dhomat e zhveshjes, ka vendosur te gjobise dhe pezulloje pa afat nga skuadra futbollistin Festim Miraka.Gjithashtu lojtari Fabrizio Nunes per reagim ndaj zevendesimit dhe fyerje te trajnerit eshte ndeshkuar me gjobe dhe eshte pezulluar pa afat nga skuadra. Klubi i futbollit Luftetari ben me dije se ne ditet ne vijim do te kete te tjera zhvillime ne skuader. Luftetari nuk toleron askend qe te neperkembe emrin e tij. Shume shpejt skuadra do te rikthehet aty ku i takon.

 

Read more...

Argjentina në botëror falë Messit Brazili ‘përjashton’ Kilin

Argjentina u kualifikua për në grupet e boterorit falë tripletës së yllit të saj, Lionel Messi.


Ekuadori kaloi në epërsi që në minutën e parë falë golit të Ibarra por “Pleshti” bëri gjithçka mirë në kombinimin me Di Marian, duke barazuar shifrat në minutën e 11’, vetëm 7 minuta më vonë, në të 18’ , Messi i dha avantazhin Argjentinës, ndërsa në minutën e 62’, Messi do shënojë falë një parable në kufijtë e zonës, duke heshtur stadiumin e tejmbushur të Ekuadorit, dhe 1-3 vuloset gjithçka.Me këtë fitore Argjentina renditet e treta në grupin e Amerikës Latine, në kuotën e 28 pikëve, duke i siguruar Messit me shokë pjesmarrjen në botëror.Kili është skuadra që u zhgënjye në ndeshjen me Brazilin, të cilën e humbën 3-0 dhe mbeten jashtë botërorit yje si Sanchez, Vidal e Vargas. Për Brazilin shënuan Paulinho dhe Gabriel Jesus një dygolësh, kështu Brazili shkon në botëror si e para e grupit me 41 pikë të grumbulluaraKualifikim arriti edhe Uruguai, pasi mposhti 4-2 Bolivinë falë golave të Caceres, Cavani dhe dopjetës së Suarez, Uruguai u rendit e dyta në grup me 31 pikë.Vendi i katërt dhe i pestë u nda mes Kolumbisë dhe Perusë që barazuan 1-1 midis tyre, përkatësisht Kolumbia e katërta dhe Peru shkon në play-off.Venezuela e vendit të fundit i hoqi mundësinë Paraguajit për të shkuar në play-off pasi i mundën 0-1 në fushën e Paraguajit.Në këtë mënyrë përcaktohen përfaqësueset e Amerikës Latine që shkojnë në botëror, në pritje dhe të fazës play-off ku merr pjesë Peru.

 

Read more...

Kombëtarja e mbyll me humbje fazën eliminatore të Kupës së Botës

Kombëtarja shqiptare ka luajtur ndeshjen e fundit të fazës së eliminatoreve në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër ndaj Italisë, të cilën e humbën me rezultatin minimal 1-0.


Pjesa e parë kaloi me dominim të Shqipërisë, ku në fillim kishte dy-tre goditje të rrezikshme në drejtim të portës së Gianluigi Buffon. Megjithatë 45 minutat e para u mbyllën në barazim të pastër pa gola.Shqipëria insistoi edhe në pjesën e dytë, por Italia kishte kontrollin në posedim të topit, çka bëri që axurrët të vijnë deri te goli.Antonio Candreva pas një krosimi të Spinazzolas gjeti veten në mes të zonës për të shënuar nga afërsia për 1-0 dhe epërsinë e Italisë.Deri në fund Shqipëria avancoi përpara, por nuk arriti që ta shënojë golin e barazimit.Shqipëria e mbyll fazën kualifikuese për Botëror me 13 pikë në vendin e tretë të Grupit G, me 10 pikë më pak se Italia në vendin e dytë dhe 15 pikë më pak se Spanja në vendin e parë.

 

Read more...

Pas humbjes, Panucci: Spanjës “i bëmë dhuratë” dy gola

Trajneri i skuadrës tonë përfaqësuese Kristian Panuçi nuk u shfaq aspak i dëshpëruar pas humbjes 3-0 kundër Spanjës, përkundrazi tekniku i kuqezinjve u shpreh se skuadra nuk zhgënjeu dhe luajti me dinjitet kundër ekipit iberik.


Ai shtoi se përballë Italisë, Shqipëria do realizojë diçka të madhe.3 golat e pësuar për 26 minuta dhe humbja përballë Spanjës nuk e ka dëshpëruar aspak trajnerin e skuadrës tonë përfaqësuese Christian Panucci, përkundrazi tekniku gjatë pronocnimit të tij për mediat spanjolle u shfaq i kënaqur me paraqitjen e skuadrës tonë kombëtare“E kishim të qartë se po përballeshim me skuadrën që do të jetë pretendente kryesore në Botëror dhe i njihnim vështirësitë dhe faktin se do të ishte e ndërlikuar, por mendoj se luajtëm mirë. Pashë një skuadër të mbledhur e cila nuk e humbi për asnjë moment logjikën e lojës. Me vjen keq që dhuruam 2 gola, ku duhet të tregoheshim më të përqëndruar, gjithsesi edhe Shqipëria pati shanset e veta për të shënuar dhe nuk besoj se zhgënjyem. Luajtëm me dinjitet kundër Spanjës”

Tekniku Italian foli edhe në lidhje me takimin e rradhës kundër bashkëkombasve të tij që do të zhvillohet të hënën.“Dëshirojmë të realizojmë diçka të madhe kundër Italisë. Duhet të luajmë deri në vdekje për të shkëputur një rezultat pozitiv. Nuk do të jetë e thjeshtë, por gjtihsesi nuk ndalon askush që të paktën ta provojmë “Përfaqësuesja shqiptare ka koleksionuar deri më tani në këto eliminatore të kupës së botës, 4 fitore, 1 barazim dhe 4 humbje. Të hënën ndaj “të kaltërve” do të zhvillohet edhe sfida përmbyllëse e kualfikueseve të botërorit “Rusi 2018”. 

Read more...

Vjen “bomba” nga Peruja: Argjentina dhe FIFA do trukojnë ndeshjen!


Federata Argjeninase e Futbollit në bashkëpunim me FIFA-n dhe CONMEBOL po manipulojnë sfidën Argjentinë-Peri, e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës, e cila do të zhvillohet ditën e premte në orën 01:30.


Kështu shkruajnë mediat peruane duke lëshuar “bombën” në prag të sfidës së Argjentinës.Lajmi i publikuar nga e përditshmja peruane “Todosport” po bën tashmë xhiron e botës. Skuadrat janë në kuotë të barabartë pikësh dhe një hap fals i Argjentinës në këtë takim do e rrezikonte jo mbetjen jashtë nga Botërori.Mësohet se gazetarët e “Todosport” tyre u bazuan te prania e Gianno Infantinos në Buenos Aires, për të ngritur dyshimet e tyre. Kreu i FIFA zhvilloi një takim me drejtuesit e Federatës Argjentinase të Futbollit për të diskutuar për kandidaturën e përbashkët me Uruguain e Paraguain për organizimin e  Botërorit 2030.

 

Read more...

Flamurtari-Luftetari 0-0

Flamurtari dhe Luftëtari nuk kanë shkuar me tepër se një barazim 0-0 në ndeshjen e luajtur sot në Vlorë, e vlefshme për javën e 4-t të Kategorisë Superiore.


Të dyja skuadrat u munduan për të gjetur golin duke krijuar disa raste të rrezikshme, por asnjëra prej tyre nuk u tregua e saktë përpara portës. Vlonjatët ishin edhe disi të pafat teksa u detyruan të kryejnë dy zëvendësime për shkak të dëmtimeve të Useinit dhe Mustës. Flamurtari u ndal pas dy fitoreve radhazi, duke u ngjitur tashmë në kuotën e 7 pikëve në 4 ndeshje dhe duke mbetur ne vendin e tretë. Ndërsa Luftëtari mban vendin e 6 me 5 pikë.

 

Read more...

Luftëtari-Vllaznia mbyllet në barazim

 Luftëtari dhe Vllaznia janë ndarë në një barazim 0-0 në Gjirokastër, në një duel i cili ka dhuruar shumë pak emocione.


Dueli është mbizotëruar nga frika për të mos pësuar nga të dy skuadrat të cilat e kishin më shumë mendjen për t’u mbrojtur sesa për të shënuar. Në pjesën e parë, pavarësisht mbajtjes së topit nga Luftëtari, rastet më të mira i krijoi Vllaznia që goditi traversën me Pjeshkën. Ndërsa në pjesën e dytë, ishte Luftëtari më ngulmues, por pa dalë thuajse asnjëherë para portës së Selimajt.

Read more...
Subscribe to this RSS feed

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live