Menu

Konkurrueshmëria, Shqipëria përmirësohet me 5 vende Featured

Konkurrueshmëria, Shqipëria përmirësohet me 5 vende

Ekonomia shqiptare është përmirësuar me 5 vende në raportin e konkurueshmërisë globale për vitin 2017-2018.


Megjithatë sipas bizneseve shqiptare problem  më i madh për ekonominë mbeten taksat, korrupsioni dhe hapësira për financim.Niveli i taksave mbetet një ndër problemet më të ndjeshme për të bërë biznes në Shqipëri për vitin 2017-2018.Raporti mbi konkurrueshmërinë e ekonomive i cili analizon 137  shtete e ka renditur Shqipërinë 5 vende më lart në krahasim me një vit më parë duke u pozicionuar në vend të 75.Megjithatë sipas bizneseve disa nga problemet më të ndjeshme në Shqipëri janë niveli i taksave i ndjekur nga korrupsioni, vështirësitë për të gjetur financim, burokracitë dhe forca e punës e pakualifikuar.Shqipëria ka lënë pas vende të rajonit si Greqia, Serbia apo Mali i Zi. Edhe në këto vende problemet më të ndjeshme për sipërmarrjen mbeten niveli i taksave, mundësia për të gjetur financim apo korrupsioni.Një vit më parë bizneset në Shqipëri rendisnin si problemin më të madh me të cilin përballeshin korrupsionin.Vendi me nivelin më të lartë të konkurueshmërisë në ekonomi vlerësohet Zvicra e ndjekuar nga SHBA-të, Singapori, Holanda dhe Gjermania.Raporti për konkurueshmërinë analizon një listë prej 16 faktorësh që ndikojnë tek bizneset.

 

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live