Menu

Stuhia Nate, të paktën 22 të vdekur në Amerikën Qendrore Featured

Stuhia Nate, të paktën 22 të vdekur në Amerikën Qendrore

Stuhia tropikale Nate ka vrarë të paktën 22 persona në Kosta Rika, Nikaragua dhe Honduras ndërkohë që tanimë po lëviz në veri drejt Shteteve të Bashkuara.


Për vendet e Amerikës Qendrore, është shpallur gjendja e emergjencës, teksa 20 persona janë shpallur të humbur.Stuhia ka sjellë reshje të dendura, rrëshqitje të tokës dhe përmbytje që kanë bllokuar rrugët, kanë shkatërruar urat dhe kanë dëmtuar shtëpitë.Në Kosta Rika, rreth 400.000 persona kanë mbetur pa ujë të pijshëm dhe mijëra të tjerë i janë drejtuar strehave.Stuhia ka shkaktuar gjithashtu edhe mbylljen e linjave hekurudhore dhe pezullimin e fluturimeve, ndërkohë që shumë parqe popullore për turistët janë mbyllur si masa paraprake.Stuhia ka shkaktuar gjithashtu dëme madhore në infrastrukturë edhe në Nikaragua.Meteorologët parashikojnë se stuhia do të fitojë fuqi dhe do të kthehet në një uragan të kategorisë së parë përpara se të zbarkojë në bregun jugor të Shteteve të Bashkuara të dielën.Banorëve nga Florida në Teksas i është kërkuar të përgatiten për stuhinë, që do të jetë e treta që godet bregun jugor për këtë vit.Si Teksasi ashtu edhe Florida janë ende duke u rimëkëmbur pas dëmeve të shkaktuara nga Uraganët Harvey dhe Irma që goditën shtetet respektivisht në gusht dhe shtator.

 

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live