Menu

Puçi ushtarak në Turqi, burgim përjetë gjeneralëve e ushtarëve Featured

Puçi ushtarak në Turqi, burgim përjetë gjeneralëve e ushtarëve

Një numër të dyshuarish për komplotin për atentat ndaj presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë tentativës për grusht shteti më 15 korrik të vitit të kaluar janë dënuar me burgime të gjata, përfshirë edhe dënime të shumëfishuara të përjetshme, raporton Anadolu Agency (AA). 


Gjykata e Krimeve të Rënda në Muğla të Turqisë, ka proceduar rastin e më shumë se 40 të dyshuarve të akuzuar për përpjekjen për të vrarë presidentin Recep Tayyip Erdoğan gjatë tentativës për grusht shteti. Dënime të katërfishta me burgim të përjetshëm u janë shqiptuar ish-gjeneral-brigade Gökhan Şahin Sönmezateş, ish-majorit Şükrü Seymen dhe ish-rreshterit të parë Zekeriya Kuzu, i ashtuquajturi "imam i bazës" i Komandës së 2-të Kryesore të Bazës Ajrore në Çiğli, në provincën e Izmirit.Gjykata gjithashtu dënoi Ali Yazıcı, ish-adjutant i presidentit Erdogan, me 18 vjet burgim. Organizata terroriste FETO, e udhëhequr nga Fetullah Gulen me bazë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, orkestroi përpjekjen e grushtit të shtetit, e cila martirizoi 250 persona dhe plagosi rreth 2.200 të tjerë.Rasti gjyqësor ka përfshirë 47 të dyshuar, përfshirë 43 të burgosur dhe dy të dyshuar që mbeten të lirë, të gjithë të akuzuar si pjesëtarë të "ekipit të vrasjes" që kishin për cak presidenti Erdoğan. Dëgjimi i parë ishte më 20 shkurt. Gjatë natës së përpjekjes së grushtit të shtetit, dy policë u vranë në vendin e ngjarjes në hotelin ku ndodhej Erdoğan, në qytetin bregdetar Marmaris. Atë natë, Erdogan tha drejtpërdrejt në televizion se ai kishte shpëtuar për pak, kur hoteli u bombardua 15 minuta pasi largimit të tij. FETO qëndron pas një fushate të gjatë për të përmbysur shtetin përmes infiltrimit në institucionet turke, veçanërisht në ushtri, polici dhe gjyqësor. 

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live