Menu

Konfliktet në Siri dhe Irak, mbi 13 milionë të zhvendosur Featured

Konfliktet në Siri dhe Irak, mbi 13 milionë të zhvendosur

Rreth 13 milionë e 600 mijë njerëz, ekuivalent me popullsinë e Londrës, janë zhvendosur nga konfliktet në Siri dhe Irak, dhe shumë janë pa ushqim apo strehë në prag të dimrit, deklaron agjencia e OKB-së për refugjatët.


Amin Awad, drejtor i UNHCR-së për Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut, tha se bota po bëhet e pandjeshme ndaj nevojave të refugjatëve.“Kur ne flasim për 1 milion njerëz të zhvendosur në një periudhë pak më shumë se dy muaj ose 500 mijë brenda një nate të vetme, bota hesht”, tha Awad para gazetarëve në Gjenevë. Sipas shifrave të publikuara nga UNHCR, 7.2 milionë janë zhvendosur brenda Sirisë, ndërsa 3.3 milionë Sirinë kanë dalë jashtë vendit. Në Irak, vetëm gjatë këtij viti, janë zhvendosur 1.9 milionë  njerëz si pasojë e luftimeve fisnore dhe e përparimit të Shtetit Islamik. Gjithashtu edhe rreth 1 milion të tjerë janë zhvendosur më parë në Irak.Shumica e refugjatëve sirianë kanë shkuar në Liban, Jordani, Irak dhe në Turqi. “Shtetet e tjera, sidomos europiane, por edhe më gjerë, duhet të hapin kufijtë e tyre dhe të ndajnë barrën”, ka shtuar Awad

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live